Strona 1 z 4

Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Cz lis 21, 2019 7:26 am
przez Mock
Jak sądzicie, czy zabudowy balkonowe to dobre rozwiązanie na nieduży balkon? Nie mam za bardzo pomysłu, jak go urządzić, a jednocześnie chciałabym wydać nie za dużo.

Re: Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Cz lis 21, 2019 10:59 am
przez Liktor
Było tylko jedno miejsce, gdzie taki zabudowany balkon bardzo mi się podobał, mianowicie w polskich górach. Te domki mają swój niepowtarzalny urok i klimat i tam pasuje to idealnie. Natomiast jeśli balkon jest nieduży to może lepiej pomyśleć o czymś drewnianym, żeby tylko nieco go przysłonić, jak w tych, które sprzedaje firma Andrewex https://sklep.andrewex.com.pl/zabudowa-balkonu. Jest to częściowe osłonięcie, a nie zabiera świeżego powietrza, dodatkowo można na kratkach powiesić rośliny i nadać balkonowi niezwykłego uroku.

Re: Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Pt lis 22, 2019 9:47 am
przez Breaker
A co powiecie na takie płyty akrylowe - https://robelit.pl/sklep/budownictwo-pr ... owe-pleksa? Moim zdaniem to całkiem ciekawe i ładnie prezentujące się rozwiązanie.

Re: Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Śr sty 01, 2020 3:02 pm
przez hilda.cremin
Można zastanowić się nad zabudową balkonu w formie daszka poliwęglanowego https://arctom.pl/pl/strona-glowna/47-daszek-sp1.html. Jest to tworzywo, które ochrania przed promieniowaniem słonecznym, czy opadami atmosferycznymi, więc zarówno sama przestrzeń balkonowa, jak i rzeczy, które się na niej znajdują, nie będą narażone na złe warunki pogodowe.

Re: Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Wt sty 14, 2020 10:22 pm
przez sofia11
Mi dzisiaj wpadła w oko markiza automatyczna. Zastanawiam się nad zamówieniem jej na nasz taras. Ktoś z was zainwestował w takie rozwiązanie? Jak się sprawdza? Mąż chciał kupić duży parasol, ale wydaje mi się, że markiza będzie lepsza.

Re: Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Pt sty 31, 2020 9:53 am
przez agrus
Jeśli chcecie osłonić taras przed słońcem, to markizy będą lepsze niż jakaś zabudowa. Tutaj https://www.markizy-poznan.pl sobie zerknijcie. Mają wiele ciekawych rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb. Uważam, że warto stawiać na profesjonalne rozwiązania. Taka ochrona przed słońcem się sprawdza.

Re: Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Wt lut 25, 2020 8:43 am
przez kapli
Według mnie takie zabudowy na balkon są naprawdę bardzo ładne i godne uwagi. Ostatnio właśnie znalazłem kilka takich rozwiązań jeżeli chodzi o zabudowy na https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/szklana-zabudowa-balkonowa-lumon-6 i wydaje mi się, że prędzej czy później z tego skorzystam :)

Re: Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Śr mar 04, 2020 1:21 pm
przez Kler78
Jakiś czas temu w internecie natknęłam się na dane w tym temacie na blogu - http://kuteozdoby.pl .To wyjątkowo wartościowy wpis. W mojej opinii można się dzięki nim sporo doedukować. Zapoznajcie się sami a nie będziecie żałować. Są tam również inne fajne wiadomości.

Re: Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Śr mar 04, 2020 2:51 pm
przez ulices.bogisich
Warto zastanowić się nad solidną zabudową, która zwiększy funkcjonalność tej przestrzeni.

Re: Zabudowa na balkon

Nieprzeczytany postNapisane: Wt mar 10, 2020 4:28 pm
przez erlich0
Po co zabudowywać balkon przecież im więcej słońca tym lepiej. Zawsze można się na nim po opalać :D A jeśli boicie się żeby promienie uv go nie uszkadzały i po roku nie odstraszał to poprostu zabezpieczcie go polimocznikiem. Więcej można przeczytać tutaj https://isomat-pu-systems.pl/product-categories/hydroizolacje-polimocznikowe/ . Ta firma specjalizuje się w tych technologiach, sam korzystałem z ich usług zabezpieczając taras i wyszlo super.