Panel moderatora ]

Czym wykończyc taras

Nietypowe rozwiązania

Czym wykończyc taras

Nieprzeczytany postprzez adel87 » Cz gru 07, 2017 8:33 am

Każdy z nas kto buduje dom ma problem z wyborem materiałów na jego wykończenie. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na to co nam się podoba. Jest to głównie spowodowane finansami, które przy wykończeniu idą jak woda. Ja miałam podobny dylemat przy wyborze materiały do wykończenia tarasu. Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami. Kostka brukowa, jednak mam małe dziecko i bawienie się na kostce między którą jest piach opadło (jest dobra na podjazd). Później przyszły na myśl płytki jednak u wielu moich znajomych zobaczyłam, ze po kilku sezonach zimowych po prostu pękają. Jest to często spowodowane osiadanie domu, jednak się zdarza. Mój znajomy zaproponował mi rozwiązanie dość proste i nie drogie jak modele anatomiczne. Poszukałam troszkę w sieci poczytałam opinie i wybrałam. Po pierwsze jest ona łatwa w utrzymaniu i nie pęka jak płytki. Po drugie można ją samemu zamontować nie potrzeba specjalistów chociaż sam montaż nie jest drogi ja go oczywiście wzięła,przecież robię dom na lata. Po trzecie nie ma przerw jak w przypadku kostki – brudny piach. Mam ja już 3 lata taras wygląda pięknie i elegancko. Po zimie deskę kompozytową przepłukuję myjka ciśnieniową i taras gotowy na lato. Bardzo polecam to rozwiązanie wszystkiemu, którzy nie chcą go co roku malować lub wymieniać płytek raz na sezon.
Ostatnio edytowano Cz wrz 23, 2021 8:20 am przez adel87, łącznie edytowano 3 razy
adel87

Re: Czym wykończyc taras

Nieprzeczytany postprzez rude_dude234 » Śr gru 13, 2017 9:48 am

A ja jakoś mimo wszystko najbardziej ufam kostce brukowej, chociaż przyznam, że ostatnio widziałem w internecie betonowe płyty tarasowe, takie jak tutaj i przyznaję, że naprawdę przypadły mi do gustu. Wydają się być łatwe w czyszczeniu i bezpieczne, więc dla mnie same plusy. Jeszcze trochę o nich poczytam i dam znać, bo może już w przyszłym roku zagoszczą na moim tarasie :D
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej: http://okna-kusik.pl/
rude_dude234

Nieprzeczytany postprzez Cibik12 » N kwi 15, 2018 2:49 pm

Może kostka dekoracyjna imitująca drewno będzie fajna opcją? Jeżeli jestes zainteresowany to sprawdź ofertę Pozbruk, a dokładnie model Kanada Pozbruk. Praktycznie idealnie odwzorowuje strukturę i kolor, a poza tym jest zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.
Cibik12

Nieprzeczytany postprzez skinny » Pt kwi 20, 2018 9:50 pm

A nie chcecie po prostu położyć desek? Zobaczcie jak oryginalnie mogą wyglądać takie realizacje https://luxdecor.expert/pomysly-i-porady/ Zresztą z tego co piszą to i pielęgnacja wcale nie wymaga nie wiadomo jak dużego nakładu pracy przy odpowiednich produktach. LuxDecor sama polecę bo od lat korzystam z ich farby do drewna przy renowacji mebli.
skinny

Nieprzeczytany postprzez Lemondi77 » N kwi 22, 2018 4:04 pm

No to może jakaś ładna kostka dekoracyjna jak np. Linea Platynowa bądź płyta tarasowa Presstone, a możesz je znaleźć w ofercie producenta Pozbruk oraz na ich stronie internetowej. Myślę, że pozytywnie Cię zaskoczą :)
Lemondi77

Nieprzeczytany postprzez MaginoTLine » N kwi 22, 2018 5:11 pm

Ja się nawet zbytnio na tym nie znam :P
MaginoTLine

Nieprzeczytany postprzez DarekBos33 » So kwi 28, 2018 11:48 am

Ostatnio znalazłem piekna kostkę w Pozbruk imitującą drewno czyli Kanada Pozbruk i pod względem przygotowania oraz trwałości jestem pozytywnie zaskoczony. materiał wręcz idealny na taras.
DarekBos33

Nieprzeczytany postprzez Kokos45 » Śr maja 02, 2018 10:44 am

Przed wyborem materiału na taras warto zapoznać się z właściwościami potencjalnych tworzyw. Często zdarza się, że źle dobrany produkt szybko się niszczy, a my musimy zainwestować w remont. Na stronie
https://www.tworzywa.pl/wiedzopedia/baza-tworzyw/ znajduje się bogata baza różnego rodzaju tworzyw. Warto spojrzeć. ;)
Kokos45

Nieprzeczytany postprzez karol900 » Pn maja 07, 2018 8:02 am

Obrazek
karol900

Nieprzeczytany postprzez shylia » Pn maja 14, 2018 12:00 pm

Mój taras jest duży i w dużej mierze przeszklony. Z jednej strony ciesze się, że jest taki jaki jest, a z drugiej mam z nim problem, bo niestety w bardzo słoneczne dni nie da się na nim wysiedziec zbyt długo. Chcę go zaciemnić i zastanawiam się nad zakupieniem łamaczy światła z tej oferty http://www.grako.pl/pl/6293,sunbreaker-lamacze-swiatla . Ktos z Was może zamontował takie u siebie?
shylia

Następna strona

http://www.youtube.com/watch?v=Z28wVa89adQ

Powrót do Wasze pomysły