Strona 1 z 2

Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Śr cze 20, 2018 11:16 am
przez shylia
Słyszeliście o usłudze jaką jest https://www.monevia.pl/faktoring-to-nie-windykacja/ Zaczynając współpracę z nowym odbiorcą, warto pomyśleć, co zrobimy na wypadek, gdyby nie zapłacił on za nasz towar czy usługi. Możemy się zabezpieczyć przed szkodą poprzez faktoring albo udać się po szkodzie do windykatora. Umowa faktoringu polega na nabyciu przez faktora wierzytelności od ich wystawcy, faktoranta, który otrzymuje zapłatę bezpośrednio po zrealizowaniu sprzedaży i wystawieniu faktury. Przedsiębiorca nie musi, więc czekać na upływ terminu płatności. Oczywiście Faktor wypłaca zwykle przedsiębiorcy określony procent wartości faktury, który maksymalnie wynosi 90% jej wartości. Resztę pieniędzy przedsiębiorca otrzymuje, gdy jego kontrahent ureguluje płatność za fakturę. Za skorzystanie z usługi faktoringu bank lub instytucja finansowa pobiera prowizję, która zależy od wysokości faktury. Należy jednak pamiętać, że w przypadku braku płatności faktor może obciążyć nas kosztami za prowadzoną windykację.

Re: Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Pt cze 22, 2018 9:41 am
przez budapeszt
W branży TSL, często korzysta się z właśnie z faktoringu. Jakoś trzeba zbierać te należności! Najwięksi w tym biznesie, tacy jak http://www.bitlogistics.pl na pewno też tak robią!

Re: Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Wt wrz 11, 2018 8:20 am
przez Breaker
Skorzystanie z pomocy firmy windykacyjnej wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Od siebie mogę polecić firmę ICG Group, która ma spore doświadczenie w tym zakresie. Dzięki nim można liczyć na pełną pomoc i przede wszystkim skuteczność.

Re: Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Wt wrz 25, 2018 10:46 am
przez kazik44556
Moim zdaniem odzyskanie należności w firmie zawsze jest bardzo trudne.

Re: Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Cz paź 04, 2018 6:50 am
przez Adriss
Warto wspomnieć o tym, że wspomniana tutaj opcja dostępna jest także i dla mniejszych firm. Faktoring na razie kojarzy się przede wszystkim z dużymi albo średnimi przedsiębiorstwami i jest ku temu powód – dla nich to najbardziej się opłaca po prostu. Ale firmy zajmujące się faktoringiem zauważyły ten fakt i postanowiły kombinować tak, żeby ich oferta była ciekawa także i dla tych małych przedsiębiorstw – no i w ten sposób narodził się pewnie mikrofaktoring. Wszelkie dokładniejsze szczegóły można przeczytać sobie tutaj: https://www.monevia.pl/mikrofaktoring-s ... zych-firm/ , generalnie chodzi jednak o to, że w tej usłudze skupowane są też „mniejsze” faktury, także takie, które nie osiągają kwoty nawet tysiąca złotych. Naturalnie procedura taka jest znacznie prostsza i szybsza, niż w tradycyjnym faktoringu. Także nawet i mniejsze firmy mogą w ten sposób znacznie poprawić swoją płynność finansową.

Re: Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Wt gru 11, 2018 5:14 pm
przez cocorokos
Dokładnie. Większość osób zadaje pytanie – faktoring dla mikrofirm, czy warto z niego skorzystać? Odpowiedź jest prosta. Warto, bo w każdej firmie niezależnie od jej wielkości, trzeba zadbać o zachowanie płynności finansowej i posiadanie aktywnej gotówki na bieżące wydatki. Faktoring to rozwiązanie wygodne i bezpieczne, więc każda firma mająca odroczone terminy płatności może w ten sposób uprościć sobie pracę i usprawnić przepływ płatności.

Re: Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Wt gru 17, 2019 8:18 pm
przez Inglot
Regularne płatności jak najbardziej są ważne i moim zdaniem trzeba na te kwestie zwracać przede wszystkim dużo uwagi. Ja jeszcze bardzo cenię sobie ogólne bezpieczeństwo korzystania z płatności online i wiem po przeczytaniu artykułu https://finanse.wp.pl/cashbill-stawia-n ... 312539777a że firma Cashbill poszła krok do przodu i stawia jeszcze na bezpieczeństwo danych osobowych osób kupujących. Super sprawa w dzisiejszych czasach.

Re: Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Śr sty 29, 2020 9:44 am
przez Kordi33
Dużo ciekawych artykułów o biznesie i finansach, możesz znaleźć na blogu https://finanse.net.pl/ . Mają tam tematy o inwestycjach,
o tym jaki biznes warto założyć, czy na jakie kredyty uważać.

Re: Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Pt sty 31, 2020 9:32 am
przez pukla123
Kordi33 napisał(a):Dużo ciekawych artykułów o biznesie i finansach, możesz znaleźć na blogu https://finanse.net.pl/ . Mają tam tematy o inwestycjach,
o tym jaki biznes warto założyć, czy na jakie kredyty uważać.moim zdaniem bardziej przydatniejsza strona to http://swiatbankow.pl A zawarte w niej przydatne analizy i informacje wprowadzą Cię i wytłumaczą niezrozumiały świat banków. Polecam, każdy powinien się co nieco znać na finansach.

Re: Jak odzyskać należności w firmie.

Nieprzeczytany postNapisane: Śr lut 12, 2020 1:00 pm
przez Niko93
Gdy chcesz się doedukować na owy temat więcej to radzę wejść sobie na stronę - http://kredyt-splata.pl . Według mnie tutaj odnajdziesz najbardziej potrzebne info odnośnie tego wątku. Według mnie źródło porządnej wiedzy.