7. Możliwość zwrotu projektu do 15 dni
9. Bezpłatne porady architekta
10. Prostota zamówienia! Online lub telefonicznie
Domyigraze.pl - Najlepsza oferta na rynku!Co zawiera projekt?-------------------
Opracowane przez nas projekty wykonane są z dbałością o szczegóły. Wielobranżowa dokumentacja techniczna wykonana w najwyższej jakości!
Nasz zespół tworzą najlepsi specjaliści: architekci, konstruktorzy oraz projektani instalacji. Wszystkie rysunki są zarówno dokładne jak i czytelne. Wszystkie projekty wykonane są zgodnie z obowiązaującymi normami oraz warunkami technicznymi.
Dokumentacja budowlana zawiera:Rzut fundamentów - Wymiay ław / stóp fundamentowych, rozmieszczenie fundamentów, głębokość posadowienia oraz materiał.
Rzut parteru i pięter - Rysunki pokazujące układ pomieszczeń, z rozmieszczeniem ścian nośnych oraz działowych na każdej kondygnacji. Wszystkie rysunki są zwymiarowane.
Rzut więźby dachowej - Rysunki pokazujące układ elementów konstrukcyjnych dachu wraz z ich przekrojami oraz zestawieniem wymaganego drewna do wykonania więźby.
Rzut stropów i nadproży - Rysunki pokazujące układ stropów, rozmieszczenie i rozstaw belek stropowych, wymiary nadproży i podciągów.
Rzut dachu - Rysunki pokazujące kształt, wymiary dachu, kąt nachylenia wszystkich połaci, rozmieszczenie okien dachowych, rury spustowe oraz rynny.
Przekroje - Rysunki pokazujące wszystkie elementy budynku, jakie pokazały by siępo jego przecięciu - od fundamentów aż po dach, czyli warstwy podłogi, stropów, dachu. W szczególnych przypadkach pokazane są dodatkowo detale niektórych połączeń części budynku (np. ściany z dachem).
Elewacje - pokazują dokładny wygląd frontu, tyłu, boków domu oraz opis materiałów wykończeniowych.
Zestawienia stolarki drzwiowej i okiennej - wykaz i wymiary okien i drzwi wykorzystanych w projekcie.
Projekty instalacji - pokazują rozmieszczenie wszystkich instalacji wewnątrz domu (wodnej, kanalizacyjnej, gazowej, c.o., elektrycznej) wraz z opisem.
Dokumentacja zawiera również szczegółowe opisy techniczne projektu architektonicznego i konstrukcyjnego:
- opis rozwiązań funkcjonalnych budynku,
- zestawienie powierzchni (użytkowej, zabudowy i całkowitej)
- opis materiałów proponowanych do wykończenia budynku etc.
Zamawiając projekt gotowy otrzymują Państwo komplet dokumentów (cztery egzemplarze), na podstawie których można zbudować dom. Jednak przed złożeniem projektu do urzędu z wnioskiem o pozwolenie na budowę należy zaopatrzyć się jeszcze w projekt zagospodarowania terenu oraz projekt przyłączy instalacji zewnętrznych (obydwa projekty wykonywane są indywidualnie i dopasowywane do działki, na której stawiany będzie dom).
Jeżeli chcecie Państwo dokonać zmian w projekcie, którym jesteście zainteresowani prosimy w formularzu zamówieniowych wypisać czego one dotyczą. Wraz z wysłanym projektem otrzymacie Państwo od nas bezpłatną zgodę na dokonanie zmian przez uprawnioną osobę dokonującą adaptacji do warunków miejscowych. Zmiany w projekcie możemy również wykonać w naszym biurze po wcześniejszym kontakcie i omówieniu zakresu zmian i terminu realizacji.
ZMIANY BEZ ZGODY AUTORÓW- lustrzane odbicie,
- zmiana materiałów ściennych, izolacyjnych i wykończeniowych,
- zmiana pokrycia dachowego,
- zmiana kąta nachylenia dachu o 5 stopni,
- zmiana wymiarów budynku do 10%,
- zmiana stolarki okiennej i drzwiowej,
- rozwiązań funkcjonalnych wewnątrz budynku oraz przesunięcia lub likwidacji ścianek działowych,
- dostosowanie do warunków gruntowych i zmiana wymiarów fundamentów,
- wymiarów przekrojów lub rozstawu elementów więźby dachowej wynikające z dostosowania budynku do strefy śniegowej lub wiatrowej,
- zmiana funkcji pomieszczeń.
Jeżeli Państwa budynek odbiega znacząco od oferowanych przez nasze biuro, możemy w krótkim terminie wykonać projekt dowolnego budynku według Państwa propozycji. Zawsze prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Jestesmy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
Dokumenty wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę Do uzyskania pozwolenia na budowę należy we właściwym organie administracji samorządowej (Starostwo) złożyć następujące dokumenty:
1. Projekt Budowlany
2. Projekt architektoniczno-budowlany (w przypadku projektu typowego z adaptacją wykonaną przez uprawnionego projektanta).
3. Projekt zagospodarowania działki lub terenu wykonany na aktualnej mapie sytuacyjno - wysokościowej w skali 1:500 przeznaczonej do celów projektowych.
4. Decyzja o warunkach zabudowy w przypadku gdy nie ma uchwalonego Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
5. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
Do dokumentacji należy dołączyć niezbędne niezbędne zapewnienia dostawy mediów oraz warunki techniczne wykonania przyłączy:
- Dostawy Wody i odbioru ścieków (Zakład Wodociągów i Kanalizacji)
- Energii elektrycznej (Zakład Energetyczny)
- Gazu (Zakład Gazowniczy)
Do projektu budowlanego należy ponadto uzyskać Decyzję o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej (w przypadku, gdy grunt posiada klasę od I do III)
Projektant adaptujący musi ponadto załączyć opinię a o geotechnicznych warunkach posadowienia oraz
ksero z nadania uprawnień projektowych i aktualny wpis do izby zawodowej.
Co jest potrzebne do wykonania projektu zagospodarowania działki?
1. Decyzja o warunkach zabudowy lub wypis i wyrys z Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
2. mapa do celów projektowych - skala 1:500 - wykonuje uprawniony geodeta
3. operat geologiczny - wykonany przez uprawnionego geologa
4. Zapewnienia dostawy / warunki przyłączenia mediów:
- energetyczne - zakład energetyczny,
- wodociągowe - właściciel (administrator) wodociągu,
- kanalizacyjne - właściciel (administrator) kanalizacji,
- gazowe - zakład gazowniczy (nie jest konieczne),
5. warunki wykonania zjazdu - zarządca drogi publicznej
Projekt zagospodarowania terenu należy uzgodnić w Zespole Uzgadniania Dokumentacji Projektowej (ZUDP)
Jakie są minimalne odległości budynku od granicy działki?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 7 kwietnia 2004r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Jeżeli nie ma ograniczeń związanych z zagospodarowaniem sąsiednich działek, budynki na działce budowlanej sytuuje się od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż:
1) 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,
2) 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.
Dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych lub drzwiowych w odległości 1,5 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną lub bezpośrednio przy granicy, jeżeli wynika to z ustale Miejscowego Planu Zagospodarowania przestrzennego albo Decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
W zabudowie jednorodzinnej dopuszcza się:
1) sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej od 16 m,
2) sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem, że jego część leżąca w pasie o szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej,
3) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.
Odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niż:
1) 1,5 m - do okapu, gzymsu, balkonu lub daszku nad wejściem, a także do takich części budynku jak galeria, taras, schody zewnętrzne, pochylnia lub rampa,
2) 4 m - do zwróconego w stronę tej granicy otworu okiennego umieszczonego w dachu lub
połaci dachowej.